Spisovatelé Džangce Dönkho a Buddha propuštěni z vězení

2. července 2014 v 17:55 |  Tsering Özer
20.června 2014 byli po čtyřech letech z vězení propuštěni 36 letý autor Džangce Dönkho (འཇང་རྩེ་དོན་ཁོ་, 东科) a 35 letý Buddha (བུད་དྷ་, 布达). Odpykávali si čtyřletý trest ve vězení města Mianyang, provincii Sichuan. Při návratu domů je čekalo velkolepé přivítání místních Tibeťanů, kteří tak dali jasně najevo podporu a úctu svým hrdinům.

Džangce Dönkho pochází z Amda (dnes v čínské provincii Sichuan, okres Kakhog (རྐ་ཁོག་, čínsky Hongyuan). Buddha (umělecké jméno) pochází a Ngawy (རྔ་བ་, čínsky Aba). Publikovali vzpomínky a komentáře o událostech roku 2008 v Tibetu v časopisech a následkem toho byli obviněni za "podněcování k rozvracení státu" a odsouzeni k trestu odnětí svobody na 4 roky.
V podobnou dobu za stejný čin byl k trestu vězení odsouzen také spisovatel Kelsang Džinpa, toho ale propustili už 18.7.2013 a jeho návrat do rodné vesnice se taktéž neobešel bez vřelého přivítání jeho přívrženců.

Následující fotografie pochází ze sociálních sítí, je na nich Dönkho, který se právě vrátil do své rodné vesnice.Na následujících fotkách je Buddha. K přivítání mu přátelé vyrobili velký nápis "Syn země sněhu, spisovatel Buddha osvobozen", spolu s datumy vzetí do vazby a propuštění.

_________________________
Tsering Özer
22.6.2014
Původní článek, související článek ohledně propuštění, a z doby zadržení
Další zdroje ohledně spisovatelé Džangce Dönkho, Buddhy a Kelsang Džinpy
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama