Delegace z Tibetu navštívila Severní Ameriku

26. června 2013 v 11:09 |  Novinky
Člen tibetské exilové vlády v Severní Americe Norbu Tsering si myslí, že skupina vyslanců za Tibetskou autonomní oblast při své návštěvě Severní Ameriky neustále lhala. Vždyť se setkali s několika lidmi pouze na čínských ambasádách a vůbec se neodvážili uspořádat veřejnou tiskovou konferenci.

Před několika dny navštívila skupina vyslanců za Tibetskou autonomní oblast kanadské Toronto a Ottawu. Během návštěvy Toronta nechalo čínské velvyslanectví sehnat přibližně 20 zde žijících čínských studentů a uspořádala pro ně přednášku. Z tohoto setkání napsala čínská média několik článků, ve kterých zdůraznila, že mluvčím celé delegace je Tibeťan, tajemník KSČ za TAO, předseda Sjezdu lidových zástupců TAO, Padma Thřinle (Padma Thrinley པདྨ་འཕྲིན་ལས་།).

Padma Thřinle (Padma Thrinley པདྨ་འཕྲིན་ལས་།)

Norbu Tsering říká, že Padma Thřinle je jen hlásná trouba čínské komunistické propagandy: "Víte, to, co on říká není pravda. Navíc říká jen to, co po něm chce čínská vláda. Tvrdí například, že Tibeťané, kteří se upalují, jsou nabádáni dalajlamou a exilovou vládou. To je holá lež." Veškerá lež vyřčená Padmou Thřinlem je pouze jeho služba čínskému komunistickému systému: "Mluví o blahobytu v TAO, o harmonii, stabilitě, životním prostředí. Podle jeho slov je Tibet rájem na zemi. To je jasná lež. Kromě toho, že komunistický režim zhoršuje místní konflikty ve všech ohledech, problémy se zhoršují i po stránce životního prostředí. O tom vědí všichni, čínská vláda ničí životní prostředí v Tibetu čím dál víc, vydává další a další nařízení, kterými to umožňuje - neomezená těžba, neomezené kácení lesů, nekontrolování vypouštěných odpadů do řek atd."

Norbu Tsering zdůrazňuje, že pokud přijel Padma Thřinle do Ameriky mluvit se zahraničními Číňany a médii o současném stavu Tibetu, měl by uspořádat veřejné setkání, přednášku nebo tiskovou konferenci. Jenže co udělal? "Pokud se odvažují čelit pravdě a chtějí mluvit o současné situaci pravdivě, bylo by přinejmenším vhodné to udělat na veřejném místě. Ne tak, jak to udělali, pozvali vybraných 20 osob a na čínském velvyslanectví v Torontu za zavřenými dveřmi vyprávěli o TAO."

Během přednášky pro těchto 20 studentů Padma Thřinle také řekl: "V Tibetu žijí Tibeťané s Číňany v zájemné harmonii a vytváří tak příklad pro celou zemi." Norbu Tsering poznamenal, že Tibet čelící čínskému útlaku a vzhledem k faktu, že se kvůli této represi upálilo už víc jak 120 Tibeťanů, cítí jako Tibeťan hluboký zármutek, když vidí Padmu Thřinleho: "Jako Tibeťan se za něj velmi stydím. Nemá pro to, co říká žádné důkazy, jen se to bojí přiznat. Máme o to větší právo mluvit o opravdové situaci uvnitř Tibetu."

Čínská delegace zástupců z TAO také uspořádala setkání s Číňany a čínskými studenty v Ottawě. Z tohoto setkání však není žádná zpráva.
__________________
24. června 2013
__________________________________________________
V posledních týdnech navštíl Severní Ameriku také demokraticky zvolený premiér tibetské exilové vlády Lobzang Senge (Lobsang Sangay, བློ་བཟང་སེང་གེ་) , který během své cesty uspořádal několik veřejných setkání, přednášek a tiskových konferencí. Při těchto příležitostech hovořil jasně o současném dění v Tibetu, svá tvrzení má podložená fotografiemi a nahrávkami z konkrétních oblastí.
_______________________________
Názor obyčejných Tibeťanů v Tibetu: "Kdyby to, co říká (Padma Thřinle), slyšeli jeho prarodiče, hanbou by se propadli! Dělá Tibeťanům a Tibetu ostudu."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama