Čínská vláda opět Tibeťanům zabavovala satelitní přijímače

15. dubna 2013 v 3:32 | Hlas Tibetu |  Novinky
V posledních dnech čínské úřady opět zabavovaly satelitní přijímače tibetským obyvatelům v oblasti Amdo, čínském okrese Chua-lung (čínská provincie Čching-chaj). Vzbudili tím silný odpor místních obyvatel. Jeden z nich prozradil: "Od loňského října nám začali zabavovat satelitní přijímače a televize, čímž nám znemožnili sledovat zahraniční kanály. Jenom díky zahraničním pořadům se můžeme dozvědět pravdu o současném dění v Tibetu."


Podle místních obyvatel mají povoleno kupovat a instalovat pouze přijímače s nálepkou "Čching-chajská televizní stanice", ostatní budou bez vyjímky zabaveny. Úřady také připravují stejnou akci provést v klášteře Šačen (བྱ་ཆེན་དགོན།, Amdo; dnes čínská provincie Čching-chaj, prefektura Chaj-tung, okres Chua-lung).

Podle dalších informací, v klášterech a vesnicích prefektury Malho (čínsky Chuang-nan) byly všechny televizní a radiové přijímače taktéž zabaveny. Byly nahrazeny malými přijímači čínské výroby a lze na nich naladit pouze čínské kanály. Spekuluje se, že do těchto televizních a radiových přijímačků vláda nainstalovala zařízení k odposlouchávání, aby mohla lépe kontrolovat Tibeťany a jejich rozhovory v domácnostech.
Úředníci pálící satelity a televize v prefektuře Malho
___________________________________________________________
Hlas Tibetu
25.ledna 2013
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama