Duben 2013

Čínská vláda opět Tibeťanům zabavovala satelitní přijímače

15. dubna 2013 v 3:32 | Hlas Tibetu |  Novinky
V posledních dnech čínské úřady opět zabavovaly satelitní přijímače tibetským obyvatelům v oblasti Amdo, čínském okrese Chua-lung (čínská provincie Čching-chaj). Vzbudili tím silný odpor místních obyvatel. Jeden z nich prozradil: "Od loňského října nám začali zabavovat satelitní přijímače a televize, čímž nám znemožnili sledovat zahraniční kanály. Jenom díky zahraničním pořadům se můžeme dozvědět pravdu o současném dění v Tibetu."

Zahraniční reportér: Přísná omezení pro život Tibeťanů

14. dubna 2013 v 15:57 | Hlas Tibetu |  Novinky
Reportér jedněch z největších kanadských novin 'The Globe and Mail' Mark MacKinnon se v utajení před několika dny vypravil do tibetské oblasti Kham, prefektury Kandze, aby odhalil přísné kroky čínské vlády, kterými omezuje svobodu Tibeťanů.

Mark MacKinnon poznamenal, že od roku 2009 několikrát žádal o oficiální povolení vstupu do oblastí s nejvíce upálenými osobami. Pokaždé byl ale úřady odmítnut. Až tento týden se mu podařilo dostat do čínského okresu Kchang-ting (tibetsky Dardo, དར་མདོ་) v prefektuře Kardze a mohl tak lépe pochopit situaci místních Tibeťanů. Ze strachu pronásledování úřadů se ale hodně lidí bálo otevřeně promluvit.

Čínská vláda opět vydala dokument, který překrucuje fakta o sebeupalování Tibeťanů

14. dubna 2013 v 15:38 | Hlas Tibetu |  Novinky
V době, kdy další a další Tibeťané drastickým způsobem protestují proti represivní čínské politice, místní úřady prosazují přísnější opatření. Tvrdých postihů se teď dočkají příbuzní a přátelé upálených, jakožto i obyvatelé oblasti, kde se incident udál.

V těchto dnech se vládní pracovníci v tibetské oblasti Amdo, čínských prefekturách Ngawa, Malho a Kanlho vydali do každé vesnice a každého kláštera, aby zde šířili vzdělávací kampaň o čínské legislativě.