Tibeťané v okrese Ta'u přísahali ukončení bojů mezi sebou a soudržnost

29. ledna 2013 v 19:11 |  Novinky
Na počest a z úcty k upáleným, vyzývají Tibeťané v vzájemné soudržnosti. V tibetské oblasti Kham, okrese Ta'u (རྟའུ་རྫོང་), se buddhističtí mniši i laická veřejnost zapřísahala k ukončení svárů mezi sebou.


Sonam Tsering, tibetský uprchlík žijící v Indii řekl, že od začátku tohoto měsíce v tibetském kraji Kham (čínská prefektura S'-čchuan, prefektura Kardze, okres Ta'u, vesnice Longdeng) obyvatelé ve věku od 18 do 60 let z vesnice Longdeng pod vedením mnichů z místního kláštera Rebgang přísahali, že už nikdy nebudou mezi sebou bojovat a hádat se.

Podle Sonam Tseringa, se v současné době již na 400 obyvatel rozhodlo v budoucnu nebojovat se svými krajany a pracovat na soudržnosti všech Tibeťanů ze tří oblasti (Kham, Amdo, Ü-Zang). V klášteře navíc zaznamenávají základní údaje o těch, kteří se do hnutí již zapojili, a v rámci podpory jsou tito lidé odměňováni. Mniši z kláštera sekty Ňingmapa chtějí v této činnosti pokračovat a dál propagovat mezi obyvateli.

Podle informací, od roku 2009 do současnosti, se v Tibetu upálilo 99 Tibeťanů. Všichni během svého činu provolávali svobodu Tibetu, požadavek navrácení dalajlámy do země, ale i soudržnost mezi svými lidmi.

____________________________________________________
Hlas Tibetu
16. ledna 2013
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama